Cyber Attacks 2023

Popis akce

Konference proběhla 20.9.2023 v prezenční podobě a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Množství kybernetických útoků je stále na vzestupu, ať už se jedná o zákeřný ransomware, phishing, DDoS útoky čí krádeže dat. Zaměříme se na prevenci, obranu proti útokům i na obnovu dat po úspěšném kybernetickém útoku. Nezapomeneme ani na nový zákon o kybernetické bezpečnosti v návaznosti na směrnici o kybernetické bezpečnosti NIS2.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, manažeři společností zastupující soukromý sektor stojící mimo oblast IT, veřejná správa, podnikatelé, konzultanti

Konference proběhne v hybridní podobě, tedy prezenčně a také bude streamována (online). Preferovanou formu účasti si můžete zvolit při registraci.

Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.

 

Cena

Záznam: 1.000 Kč + DPH


Datum a čas

20/09/2023
09:00 - 14:00h

Místo

Hotel Grandior, Praha

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Ondřej Šrámek | Všechno je o kontextu
Informace. Bez správných a přesných informací budete stěží chápat aktuální i potenciální hrozby a přijímat informovaná rozhodnutí. Jak naložit s informacemi o útočníkovi, jeho technikách a taktikách. Přesné indikátory kompromitace jsou svatý grál. I to je Cyber Threat Intelligence.

Samuel Král | Nový zákon o kybernetické bezpečnosti v legislativním procesu
Směrnice o kybernetické bezpečnosti známá pod zkratkou NIS2 se podle odhadu Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dotkne cca 6 tisíc subjektů. Po zveřejnění první verze nového zákona o kybernetické bezpečnosti, který má tuto směrnici implementovat v českém prostředí, NÚKIB zpracoval více než 1000 připomínek z řad jednotlivců, businessu i profesních asociací. Do mezirezortního připomínkového řízení následně doputoval aktualizovaný návrh nového zákona o kybernetické bezpečnosti a v přednášce probereme ty nejpodstatnější připomínky a účastníkům nasdílíme také praktické zkušenosti z implementačních projektů a dopadových analýz z oblasti kybernetické bezpečnosti.

Jan Šoun | Aruba Zero Trust – Eliminace dopadu ransomware pomocí dynamické segmentace sítě
Výzvy v oblasti bezpečnosti IT se v průběhu let výrazně změnily, uživatelé jsou stále více decentralizovaní, v síti se objevují nová zranitelnější IoT zařízení a útoky jsou důmyslnější a vytrvalejší. Tradiční a dnes již téměř neúčinné přístupy k zabezpečení se zaměřují především na perimetr sítě, který už prakticky neexistuje. Princip Aruba Zero Trust přístupu na základě rolí ve spojení s dynamickou mikro segmentací sítě může pomoci následky útoků minimalizovat nebo dokonce jejich šíření zabránit.

Boris Mittelmann | 8 hodin po, ...
... je průměrný čas, kdy si organizace uvědomí, že potřebuje obnovit ze záloh. Zároveň je to moment, kdy si uvědomí, jakou hodnotu ve skutečnosti obnovitelné zálohy mají. Často je to, bohužel, i chvíle, kdy se zjistí, že všechny investice do zálohovacího řešení, tak jak bylo implementované a provozované, byly zbytečné. Obnovitelná záloha neexistuje. Taky si to chcete nechat až na 8 hodin po, ...?

Celý program

Přednášející


Ondřej Šrámek
Security Analyst, PwC
Ondřej Šrámek po absolvování Fakulty informatiky Masarykovy univerzity nastoupil jako odborník na kybernetickou bezpečnost do Národního centra kybernetické bezpečnosti při NBÚ. Následně působil jako vedoucí skupiny, později vedoucí oddělení Analýzy síťového provozu NCKB až do svého odchodu z úřadu. V září 2018 nastoupil jako Security Analyst do společnosti Oracle kde měl na starost vývoj nových detekcí se zaměřením na cloudové prostředí. Od dubna 2021 pracuje v PwC jako Security Analyst, kde se zabývá převážně Incident Response a forenzní analýzou. Od roku 2014 se pravidelně účastní kybernetických cvičení, zejména Locked Shields. Je členem aktivní zálohy AČR (VeKySIO) a od roku 2018 dělá lektora kurzu bezpečnosti v neziskové organizaci Czechitas.

Jan Šoun
HPE Aruba Solution Architect, TD SYNNEX AS Czech, s.r.o.

Tomáš Pluhařík
CEO, Cyweta

Samuel Král
Advokát, Senior Associate, ROWAN LEGAL
JUDr. Samuel Král se ve své praxi zaměřuje zejména na právní poradenství v oblasti práva IT, kybernetické bezpečnosti, duševního vlastnictví, franšízingu a obecné smluvní agendy mezi podnikateli. Jeho klienti jsou české a mezinárodní společnosti ze sektorů IT, on-line služeb, finančních služeb a výrobního průmyslu. Jeho služby zahrnují například tvorbu komplexní právní strategie pro začínající podniky, právní poradenství pro společnosti budující softwarově definované infrastruktury na platformách open source softwaru, tvorbu EULAS, všeobecných smluvních podmínek, licenčních smluv pro SaaS, DaaS, cloud computing, dodávky softwaru a franšízové projekty v mezinárodním měřítku. Samuel Král studoval i v Anglii a profesně před svým nástupem do ROWAN LEGAL působil 2 roky v mezinárodní advokátní kanceláři Baker McKenzie a předtím více jak 4 roky v advokátní kanceláři Havel & Partners. Samuel je častým řečníkem na lokálních i mezinárodních konferencích, je doktorandem na Ústavu práva autorského na Univerzitě Karlově v Praze, na katedře Občanského práva, kde vyučuje Občanské právo hmotné a podílí se na výuce předmětů v oblasti práva duševního vlastnictví a mediálního práva. Samuel je také autorem několika desítek odborných i populárně naučných článků převážně z oblasti práva duševního vlastnictví a kybernetické bezpečnosti.

René Pospíšil
Country Manager, Bitdefender
René Pospíšil působí více než 30 let jako specialista v oblasti IT bezpečnosti, z toho většinu své kariéry pracoval v zahraničí pro světové výrobce různých IT řešení jako například Wall Data na pozici Channel Manager EMEA, Computer Associates (CA) na pozici Vice President EMEA Internet Security BU, a v posledních letech působí v IS4 security jako Country Manager Bitdefender CZ/SK. Jeho cílem je přinášet na lokální trh inovativní bezpečnostní technologie za účelem vytváření bezpečného důvěryhodného IT prostředí, k čemuž patří česká podpora a lokalizace produktů, a s tím spojené profesionální služby, nastavené na potřeby lokálního trhu.

Boris Mittelmann
Senior Systems Engineer CEE, Veeam Software
Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.

Jan Brejcha
Sales Innovation Manager, awin IT, s.r.o.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.