Cyber Attacks 2022

Popis akce

Konference proběhla 20.9.2022 v prezenční podobě (onsite) a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Množství kybernetických útoků je stále na vzestupu, ať už se jedná o zákeřný ransomware, phishing, DDoS útoky čí krádeže dat. Zaměříme se na prevenci, obranu proti útokům i na obnovu dat po úspěšném kybernetickém útoku.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, manažeři společností zastupující soukromý sektor stojící mimo oblast IT, veřejná správa, podnikatelé, konzultanti

Konference proběhne v hybridní podobě, tedy prezenčně a také bude streamována (online). Preferovanou formu účasti si můžete zvolit při registraci.

Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.

Cena

Záznam: 1.000 Kč + DPH 
 


Datum a čas

20/09/2022
09:00 - 15:30h

Místo

Hotel Grandior, Praha

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Pavel Bašta | Aktuální incidenty a hrozby z pohledu CSIRT.CZ
V rámci prezentace si řekneme jaké jsou aktuální incidenty, hrozby a trendy, které řeší národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ, jakým způsobem CSIRT.CZ incidenty řeší a jak se jim snaží předcházet. Dochází z pohledu praxe CSIRT.CZ ve světě kyberzločinu k revoluci nebo spíše k postupné evoluci?

Vojtěch Bumba | Jak poznat, kdo je na internetu nebezpečný?
Pustili byste si do bytu odsouzeného zločince, i kdyby chtěl jen kávu? Pravděpodobně asi ne. Proč si tedy pouštět do sítě IP adresy, o kterých se ví, že jsou nebezpečné? Přesně s touto myšlenkou operuje databáze aktivních hrozeb, která je jádrem bezpečnostních řešení KERNUN.

Jakub Jančík | Bezpečnost dat v Microsoft 365 prostředí
Rapidní adopce Microsoft 365 prostředí poukazuje na větší využití cloudových služeb, ale jsou data v tomto prostředí bezpečná? V prezentaci si přiblížíme současný stav a možné řešení.

David Pecl | XDR: endgame pro útočníky nebo infinity war pro obránce?
XDR je nové buzzword nahrazující EDR. Čím dál častěji můžete od výrobců slyšet, že už nemají jen EDR, ale právě XDR. Pojďme se společně podívat, co to vlastně XDR je a co by takové řešení mělo poskytovat za funkce navíc oproti "standardnímu" EDR.

Boris Mittelmann | Zálohy, které nepřežijí Ransomware
Nad všemi důvody pro obnovu dat v posledních letech začíná vyčnívat strašák jménem ransomware. Proč nás před ním často naše zálohy neochrání a co všechno v době ransomware znamená správně zálohovat bude předmětem této prezentace.

Celý program

Přednášející


Pavel Bašta
vedoucí CZ.NIC-CSIRT a CSIRT.CZ
Pavel Bašta pracuje jako team leader a bezpečnostní analytik týmů CZ.NIC-CSIRT a CSIRT.CZ ve sdružení CZ.NIC. Problematice bezpečnosti se ve volném čase věnoval i dříve, kdy prošel různé oblasti IT, od komplexní správy sítě a serverů v menší společnosti, přes technickou podporu, konfiguraci a dohled zákaznických routerů, nebo správu zákaznických a interních serverů u internetového providera. Avšak až díky jeho působení ve sdružení CZ.NIC se mu bezpečnost stala nejen koníčkem, ale také každodenní pracovní náplní. Pavel je absolventem Bezpečnostně právních studií na Policejní akademii ČR a sám se také věnuje lektorské činnosti.

David Průša
Data Protection Solution System Engineer, Dell Technologies

Tomáš Luňák
Security Consultant, Alphaserver
Tomáš Luňák působí jako vedoucí konzultant ve společnosti Alphaserver, kde se zabývá především sběrem a analýzou logů, datových toků a reakcí na kybernetické incidenty. Dlouhodobě působí jako lektor mnoha renomovaných kurzů a nyní také využívá své znalosti jakožto učitel na katedře informační bezpečnosti, FIT ČVUT v Praze, kde se soustředí zejména na výuku kybernetické bezpečnosti z pohledu procesů, automatizace a standardizace prostředí.

Vojtěch Bumba
Head of Development, Trusted Network Solutions
Vojtěch Bumba působí jako vedoucí vývoje ve společnosti Trusted Network Solutions, která je tvůrcem bezpečnostního řešení Kernun Adaptive Firewall. Kromě vývoje firewallu se Vojtěch zabývá i projektem Kernun Central Station, což je cloudový modul zodpovědný za tvorbu databáze aktivních hrozeb. Právě tato databáze je srdcem bezpečnostních řešení Kernun.

Jakub Jančík
Sales Engineer, Barracuda Networks, Inc.
Jakub Jančík se bezpečností zabývá už několik let, počínaje studiem na Vysokém učení technickém v Brně přes práci v Brněnském startupu zaměřeném na monitorování síťové aktivity až po jeho současné působení ve společnosti Barracuda Networks, Inc., kde řeší oblasti emailové, aplikační a síťové bezpečnosti a ochranu dat.

Jindřich Šavel
CEO, Novicom s.r.o.
Jindřich Šavel v Novicomu uplatňuje své 30leté zkušenosti z oblasti návrhů a dodávek infrastruktur, aplikačního software, systémů pro správu dokumentů a řízení procesů, tvorby a řízení firemní, produktové i marketingové strategie a budování prodejní sítě. Právě při realizaci dodávek pro efektivní správu a zabezpečení počítačových sítí se měl možnost detailně seznámit se způsoby zajištění kybernetické bezpečnosti a také se širokou nabídkou produktů kybernetické ochrany na trhu. V Novicomu pracuje od konce roku 2012, kde nejprve zastával pozici obchodního ředitele, a od května 2020 působí jako CEO.

Ondřej Tichý
Project Manager & Security Consultant, Novicom, s.r.o.
Ing. Ondřej Tichý pracuje v Novicomu od dubna 2022 jako Project Manager & Security Consultant, kde uplatňuje své zkušenosti z působení v oboru ICT. Ve své kariéře působil jako Consultant v oblasti kybernetické bezpečnosti v Big4, kde měl na starosti testování obecných kontrol IT a podnikových automatizovaných kontrol z hlediska návrhu a provozní efektivity, hodnocení bezpečnosti různých systémů, identifikace nedostatků a následné formulování doporučení, mapování procesů a soulad s předpisy. Dále uplatňoval své zkušenosti jako projektový manažer pro implementaci nových řešení ve smyslu sběru dat a reportování v oblasti Automotive.

Boris Mittelmann
Senior Systems Engineer CEE, Veeam Software
Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.

Jozef Kačala
Vicepresident of Global Sales Engineering, GFI Software
Jozef Kačala pracuje v spoločnosti GFI Software na pozícii Vicepresident of Global Sales Engineering. Hlavnou náplňou jeho práce je komunikácia so zákazníkmi, konzultácie pri nasadení produktov v oblasti IT komunikácie a bezpečnosti. V súčasnosti sa zaoberá vplyvom rôznych druhov aplikácií na firemní bezpečnosť s ohľadom na to, akým najlepším spôsobom firemnú sieť zabezpečiť.

Petr Zahálka
Security Business Development Manager, Tech Data – A TD SYNNEX Company
Petr Zahálka pracuje ve společnosti Tech Data – A TD SYNNEX Company na pozici Security Business Development Manager a vede tým zabývající se audity bezpečnosti, návrhy bezpečnostních strategií a prodejem řešení v oblasti kyberbezpečnosti.

David Pecl
Security Consultant, Security Avengers s.r.o.
David Pecl vystudoval informační bezpečnost na Vysokém učení technickém v Brně. Od začátku svého působení v oblasti bezpečnosti se věnuje převážně ochraně koncových stanic před moderními typy útoků a problematice vulnerability a patch managementu. Podílí se na návrhu architektur implementovaných řešení, implementaci samotné, jejich integraci na další nástroje, hardeningu systémů a školeních v oblasti bezpečnosti. Mimo jiné pravidelně přednáší na odborných konferencích i workshopech a věnuje se publikační činnosti. Je držitelem certifikace CompTIA CASP+ a CISSP.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři